top of page

Petr Kasa: Rumunsko bylo takovým Pilulka f*ck upem

Rozhovor s Petrem Kasou, spoluzakladatelem Pilulky, o IPO a SPO Pilulky, vizi do budoucna, prodeji KASA.cz nebo filantropii, konkrétně věnování akcií Pilulky Nadaci Via. (Natočeno 25. července 2023)

KASA (1).png

Leoš Jirman: Jak vypadá dlouhodobě diverzifikované multi-asset portfolio

Rozhovor s Leošem Jirmanem, předsedou představenstva a partnerem EMUN investiční společnosti, o tom, jak vypadá dlouhodobě diverzifikované multi-asset portfolio, co si představit pod alternativními investicemi, jak těžké je investovat s Blackstonem nebo jak například investují cirkevní organizace. (Natočeno 12. května 2023)

JIRMAN.png

Marek Ševčík: Investiční strategie, risk management, BAE Systems a Vonovia

Rozhovor s Markem Ševčíkem, portfolio manažerem z J&T Investiční společnosti o osudovém setkání, jak se lze stát během pár hodin milionářem, jak se řídí tři fondy, jaká je jejich strategie a zhodnocení, jak je to s likviditou u dluhopisových fondů, v jaké akcii vidí největší potenciál nebo jak řídí riziko. (Natočeno 24. února 2023)

ŠEVČÍK.png

Rostislav Plíva: Založení, správa a regulace fondů

Rozhovor s Rostislavem Plívou, předsedou představenstva Winstor investiční společnosti o založení, správě a regulaci fondů, proč z jeho pohledu komerční banka nemůže vést investiční banku nebo jaká je strategie deglobalizačního fondu.

PLÍVA.png

Dušan Šenkypl: Pale Fire Capital, osobní portfolio

Rozhovor s Dušanem Šenkyplem, spoluzakladatelem investiční skupiny Pale Fire Capital, investorem a filantropem, o jeho businessové kariéře, budování Pale Fire Capital, investici do Grouponu, osobním akciovém portfoliu, ale také o jeho filantropických aktivitách.

UvodniGrafika.png

Michal Semotan: Jak si vytvořit své první portfolio a akcie Gazprom a Airbnb

Rozhovor s Michalem Semotanem, portfolio manažerem z J&T Banky a také řečníkem České investiční konference 2022 o změnách v jeho portfoliu během tohoto roku, jak to vidí s akciemi Gazpromu, co si myslí o společnosti Airbnb za současné ceny nebo jak si podle něho vytvořit své první akciové portfolio.

Medailonek – Semotan.png

Ján Hladký: Jak investovat do technologického sektoru

Rozhovor s Jánem Hladkým,  analytikem z Patrie, o technologickém sektoru. V rozhovoru se například dozvíte, jak analyzovat technologické akcie, na co se zaměřit, co vnímat jako varovný signál, co si představit pod pojmem stock based compensation nebo jaké akcie nejvíce poklesly za poslední dobu a jsou nyní za přijatelné ceny.  

Medailonek – Hladký (1).png

Lukáš Brodníček: GARP strategie, ASML, BESI, IDXX, KLAC

Rozhovor s Lukášem Brodníčkem, portfolio manažerem z Fio investiční společnosti a také řečníkem České investiční konference 2022, o změnách v jeho portfoliu během tohoto roku, proč si vybral strategii GARP, o akciích Be Semiconductor, Intuitive SurgicalRocheNovo Nordisk nebo Taiwan Semiconductors a jaký výhled na akciových trzích do konce roku vidí.

Medailonek – Brodníček.png

Štěpán Hájek: Investiční strategie, skladba portfolia, CVS

Rozhovor se Štěpánem Hájkem, analytikem z XTB a také řečníkem České investiční konference 2022 o jeho začátcích v investování, tvorbě investiční strategie, porovnání jeho investiční strategie se strategií Jaroslava Brychty, o konkrétních akciích v portfoliu nebo jak je psychicky náročně spravovat peníze ostatních. 

Medailonek – Hájek Štěpán.png

Martin Dienstbier: Jak investovat do biotechnologických akcií, REGN, BNTX, ILMN

Rozhovor s řečníkem České investiční konference (7. - 8. 11. 2022 v Praze) Martinem Dienstbierem, spoluzakladatelem DIANA Biotechnologies a spoluzakladatelem investičního fondu Alethes, o investování do biotechnologických akcií,  jak na analýzu biotechnologické akcie, na které trendy v tomto sektoru právě vsází, nebo co si myslí o akciích Illumina (ILMN), Biontech (bnTX),  Regeneron (REGN),  Merck (MRK),  LabCorp (LH), Roche (ROG),  Novartis (NVS), GenFit (GNFT), Guardant Health (GH) a Exact Sciences (EXAS) (natočeno 5. srpna 2022).

Medailonek – Dienstbier (1).png
bottom of page