top of page

Dušan Šenkypl

Rozhovor s Dušanem Šenkyplem, spoluzakladatelem investiční skupiny Pale Fire Capital, investorem a filantropem, o jeho businessové kariéře, budování Pale Fire Capital, investici do Grouponu, osobním akciovém portfoliu, ale také o jeho filantropických aktivitách. (Natočeno 21. září 2022)

BIO: 

Dušan Šenkypl, partner v Pale Fire Capital, se specializuje na nastavení efektivních a škálovatelných organizačních struktur, obchodní týmy a vývoj produktu. Vytvořil několik globálních ecommerce a technologických projektů používaných více než 200 miliony uživatelů. Od roku 2008 budoval ePojisteni.cz a NetBrokers holding, dominantního fintech hráče s téměř 500 zaměstnanci, kterého v roce 2018 koupila německá mediální skupina Bauer Media. Aktivně sportuje a část svého času pravidelně alokuje na neziskové projekty.

AKCIE: 

Groupon, Antero Midstream Corporation, Antero Resources Corporation, BP, Shell

V ROZHOVORU SE DOZVÍTE:

  • První business od organizování diskoték po moderování v rádiu (1:15) 

  • První IT business (2:20)

  • Přemýšlení nad novým businessem (15:48)

  • Seznámení se s Janem Bartou (21:35)

  • Prodej ePojisteni.cz (24:22)

  • Budování Pale Fire Capital, hedge fund a investice do Grouponu

  • Osobní akciové portfolio (57:00)

  • Filantropie (59:44)

PARTNER EPIZODY: 

Partnerem této epizody je brokerská společnost RoboMarkets. Přesvědčte se u ní, že akcie lze obchodovat jednoduše také v moderní mobilní platformě. Možnost obchodovat více než 12000 instrumentů a vybrané reálné akcie bez poplatků. Dividendový kalendář, lídři trhů a portfolia špičkových investorů jako Warren Buffet přímo v aplikaci. Skvělá podpora v českém jazyce a zastoupení v Praze. Zjistěte více na www.robomarkets.cz.

LOKACE NATÁČENÍ:

Rozhovor byl natočen v Galerii Magnus Art (21. září 2022), kterou můžete navštívit každý den PO-SO od 12 do 20 hod., vstup je zdarma. Od 6. září si můžete prohlédnout výstavu s názvem Vnitřní krajiny, představuje soukromou sbírku ekonoma Pavla Brože. V jeho sbírce najdeme především figurativní umění nebo umělecká díla, kde je patrná současná či minulá přítomnost člověka. Primárním klíčem k jeho sbírání jsou ale samotní umělci. Své autory si pečlivě vybírá, dlouhodobě je sleduje a často se k nim vrací. Tím se jeho sbírka poněkud vymyká tuzemským sběratelským standardům.Těm několika málo vybraným výtvarníkům je potom nejen věrným sběratelem, ale i přítelem. Patří k nim například Josef Bolf, Daniel Pitín, Adam Štech, Lubomír Typlt nebo původem moldavský malíř Alexander Tinei.

ZPĚTNÁ VAZBA:

Vaše zpětná vazba je pro mě důležitá. Máte-li k podcastu jakékoliv poznámky, zašlete mi je, prosím, na lenka@schanova.com. Děkuji. 

DALŠÍ ROZHOVORY:

bottom of page