top of page

Jak spravovat portfolio, když jdou obchody proti vám

"Investuj dlouhodobě". I oblíbená mantra úspěšných účastníků akciového trhu má svá úskalí. Zázrak složeného úročení a radostných zisků stojí ruku v ruce se ""zlým"" dvojčetem v podobě ztrát kapitálu. Přirozenou snahou je dvojče oddělit a propadů se vyvarovat. Krutou realitou pak, že akciové ztráty stejně přijdou.

Investor tím nevyhnutelně stojí před otázkou - co v takových chvílích dál se svým portfoliem? Hlavou mu běží scénáře, na něž působí jeho vlastní strach, naděje či touha hrát a vyhrát. Běží tak minovým polem plným emočních pastí, které působí na jeho střízlivý úsudek. Snadno se pak může nechat svést na zcestí a portfolio turbulentními časy navigovat bez potřebného kompasu.

 

A právě hledání pomyslného kompasu pro situace akciových ztrát byla věnována panelová diskuze Jak na ztráty aneb jak spravovat portfolio, když jdou obchody proti vám, která se uskutečnila 27. března 2019? Pomocnou ruku nabídly zkušená jména českého investičního prostředí. Ján Hájek, portfolio manažer z Top Stocks, Michal Semotán, portfolio manažer z J&T Banky, Jakub Skryja, investiční poradce z Verdi Capital a Matěj Turek, portfolio manažer z Meridon Funds. Prozradili například, jak se jejich skladba portfolia přizpůsobuje pozdní/klesající fázi hospodářského cyklu, jaké mechanismy používájí při kontrole špatně se vyvíjejících pozic, či co jim pomáhá střízlivě hodnotit akciové dění pod návalem emocí. Moderátorem diskuze byl Jan Šumbera, analytik z České spořitelny."

Řečníci

Semotan.jpg

Michal Semotán

  • Grey LinkedIn Icon

Portfolio manažer

J&T Banka

Ján Hájek_foto.jpe

Ján

Hájek

  • Grey LinkedIn Icon

Portfolio manažer

Top Stocks

Skryja_Jakub-2.jpg

Jakub Skryja

  • Grey LinkedIn Icon

Manažer fondu VAULT

Art of Finance

foto matej.jpg

Matěj Turek

  • Grey LinkedIn Icon

Portfolio manažer

Meridon Funds

Šumbera.jpeg

Jan Šumbera

  • Grey LinkedIn Icon

Analytik

Odyssey 44

Fotogalerie

bottom of page